نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
امامت امیر مؤمنان علی (ع) از نظر قرآن
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶

امامت امیر مؤمنان علی (ع) از نظر قرآن

امامت امیرمومنان علی (ع) مهم‌ترین عنصر در «اکمال‌الدین و اتمام نعمت» است (مائده، آیه ۳)؛ زیرا از این طریق رهبری و امامت در اسلام تداوم یافته و امکان بهره‌مندی مردم از تصرفات اولیای الهی فراهم آمده‌است؛ زیرا آن حضرت در جایگاه ولی‌الله خاص قرار دارد و در میان مؤمنان به عنوان کسی که در ایمان به تمامیت ...

​تقابل حکومت اسلامی در برابر حکومت لیبرالی
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴

​تقابل حکومت اسلامی در برابر حکومت لیبرالی

آن چیزی که امروزه جوامع اسلامی را دچار مشکلات عدیده کرده‌است، نبود ملتی خداپرست و مؤمن نیست بلکه نبود حکومتی از جنس واقعی و جوهره دین است.

اورلاندو پاترسون (Orlando Patterson)
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵

​آمریکا نمی‌تواند از خودش فرار کند

من [فکر] نمی‌کنم که برده داری در سال ۱۸۶۵ الغاء شده باشد. آنچه که در سال ۱۸۶۵ الغاء شده، برده‌داری فردی در شکل به بردگی درآوردن کسی توسط کسی بوده‌است، اما آنچه که پافشاری (به ماندن) می‌کند، فرهنگ برده‌داری است، و در مرکز این فرهنگ، این حس قرار دارد که جمعیت سفیدپوست تصور می‌کند وظیفه‌اش کنترل و سرکوب ...

​لویه‌جرگه مشورتی صلح یا مضحکه‌ای ملّی؟
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹

​لویه‌جرگه مشورتی صلح یا مضحکه‌ای ملّی؟

لویه جرگه مجلس سنّتی بازمانده از پشتون‌های کشور است و مربوط به زمانی می‌شود که قانون، سارنوالی و محاکم وجود نداشت. در اختلافات بین افراد و اقوام، بزرگان دو طرف دورهم می‌نشستند و اختلاف را فیصله می‌کردند. به این نشست می‌گفتند لویه جرگه یا مجلس بزرگان.

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَهِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴

غدیر؛ عیدی به وسعت تاریخ

«عید الله الاکبر»؛ از همه اعیاد موجود در تقویم اسلامی این عید بالاتر است؛ پرمغزتر است؛ تأثیر این عید از همه این اعیاد بیشتر است. چرا؟ چون تکلیف امت اسلامی در زمینه هدایت، در زمینه حکومت، در این حادثه غدیر معیّن شده‌است.

​واقعه غدیر و ضرورت‌های پیدایش آن
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۷

​واقعه غدیر و ضرورت‌های پیدایش آن

عقلانیت دینی در ماجرای غدیر در اوج حیرت‌انگیزی است. جامعه بشری بدون راهبری که راه حقیقت و سعادت را بنمایاند، در چند راهی ضلالت دچار هلاکت خواهد شد. این حقیقت در طول حیات بشری برای همگان ثابت شده‌است. ظهور و بروز متفکران، مصلحان، حاکمان و جریانات و گروه‌های علمی، سیاسی و اجتماعی گواه عینی این ادعاست....

​انفجار مهیب بیروت / حادثه یا جنایت؟
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷

​انفجار مهیب بیروت / حادثه یا جنایت؟

انفجاری مهیب سه شنبه عصر در بندر بیروت، نیمی از پایتخت لبنان را ویران کرده، حداقل ۱۰۰ کشته و ۴۰۰۰ مجروح و صدها مفقود بر جای گذاشته و حدود ۵ میلیارد دلار خسارت بر این کشور تحت تحریم، خسارت وارد کرده‌است. ۳۰۰ هزار نفر هم آواره شده‌اند و… پرسش اصلی این است، این فاجعه یک حادثه بوده یا جنانت؟

​آتش در بیروت
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳

​آتش در بیروت

​نام لبنان یادآور سلسله‌جنگ‌های طولانی داخلی و همچنین مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است. شنیدن صدای انفجار در این کشور امری عادی است اما این بار انفجار از نوعی دیگر بود؛ گویی سونامی بزرگی این کشور را مصیبت‌زده کرده است.

آوار تحریم آمریکا روی اندوه لبنان
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۰

آوار تحریم آمریکا روی اندوه لبنان

انفجار روز سه شنبه در بیروت معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن از مواد منفجره در حد یک بمب اتمی تاکتیکی ارزیابی شده که فاجعه‌ای تکان‌دهنده و کم‌سابقه را رقم زد. دوستان لبنان و در کنار آنها، جامعه بین‌المللی یکپارچه برای کمک و کاستن از اندوه کشوری بسیج شده‌اند که اوصافی مانند عروس خاورمیانه را برایش به کار می‌برند....

درگیری‌های مرزی پاکستان با افغانستان و هند شدت گرفت
۱۶ اسد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸

درگیری‌های مرزی پاکستان با افغانستان و هند شدت گرفت

تنش‌های نظامی بار دیگر مرزهای پاکستان با هند و افغانستان را فرا گرفت و در تازه‌ترین درگیری‌ها، چند نظامی و غیرنظامی پاکستان کشته و زخمی شدند.

نام و نام خانوادگی
ایمیل