نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
۱۲
اخوان المسلمین عامل تضعیف خود بود
۲ اسد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۷

اخوان المسلمین عامل تضعیف خود بود

شکست اخوان‌المسلمین در مصر، موقعیت و جایگاه اسلام سیاسی معاصررا – که بخشی از آن را اخوانی‌ها نمایندگی می‌کردند- با پرسش‌های متعددی روبرو کرد.

جنبش غیر ‌متعهد
۱۲ اسد ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۳۴

جنبش غیر ‌متعهد

نخستین تلاش برای ایجاد همگرایی میان کشورهایی که بعدها به «غیرمتعدها» معروف شدند، در سال ۱۹۵۵ در کنفرانس باندونگ در شهر باندونگ اندونزی انجام شد.

سازمان‌دموكراتيك زنان‌افغانستان
۸ اسد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۵

سازمان‌دموكراتيك زنان‌افغانستان

سازمان دموكراتيك زنان افغانستان در ماه جوزا ۱۳۴۴ توسط حزب دموكراتيك خلق به رهبري دكتر آناهيتا راتب‏زاد تأسيس شد، اما نخستين كنفرانس سرتاسري آن به تاريخ ۷ قوس ۱۳۵۹در كابل برگزار شد.

حزب‌جماعت اسلامي‌پاكستان
۲۵ میزان ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۶

حزب‌جماعت اسلامي‌پاكستان

جماعت اسلامی پاکستان همواره در طول دوران فعالیت خود از جنبش‌های اسلامی در خارج از کشور از جمله حمایت از مردم افغانستان در مقابل شوروی سابق، تلاش در جهت آزادی کشمیر، جلوگیری از جدایی بنگلادش از پاکستان و حمایت از اعراب در مقابل اسرائیل فعال بوده است.

حزب مردم پاكستان
۲۵ میزان ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۴

حزب مردم پاكستان

حزب مردم پاکستان سعی در ارائه تلفیقی از اسلام و سوسیالیسم به جامعه پاکستان داشته است. این حزب سیاست‌هایی را هم‌چون اصلاحات ارضی برای کمک نمودن به روستائیان، ملی نمودن صنایع برای تضعیف قدرت صاحبان صنایع بزرگ و اصلاحات دولتی به منظور کاهش قدرت بوروکرات‌ها را در نظر داشته است.

سپاه صحابه
۲۵ میزان ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۹

سپاه صحابه

این گروه در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسّط یک روحانی سنّی به نام «مولانا حق نواز جهنگوی» تأسیس شد. علّت پایه ریزی گروه صحابه این بود که از تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر مردم پاکستان جلوگیری کند.این گروه یکی از اهداف مهمّ خود را مبارزه با عزاداری امام حسین(علیه السلام) و در واقع تخطئه قیام آن حضرت می دانستند....

بانک توسعه اسلامی
۲۰ میزان ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۹

بانک توسعه اسلامی

بانک توسعه اسلامی یا بانک انکشاف اسلامی یک بنگاه مالی بین‌المللی زیرمجموعه سازمان کنفرانس اسلامی است که به منظور گسترش خدمات مشاوره و مالی کشورهای اسلامی در دسامبر ۱۹۷۳ در شهر جده عربستان سعودی تأسیس شد.

اتحاديه آفريقا
۱۲ سرطان ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۳۲

اتحاديه آفريقا

اتحادیه آفریقا (به انگلیسی: African Union) از جمله واژه‌های جدیدی است که از اوایل قرن بیست ویکم وارد ادبیات مناسبات سیاسی جهان شده‌است اتحادیه آفریقا در واقع نهاد جایگزین سازمان وحدت آفریقا (Organization Of African Unity) یا OAU است.

انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آ سه ‏آن)
۱۸ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۴

انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آ سه ‏آن)

«انجمن ملل آسیای جنوب شرقی» (Association of Southeast Asian Nations) یا «آ سه آن» در سال ۱۹۶۷ در وزارت خارجه تایلند در بانکوک با حضور وزیران خارجه پنج کشور اندونزی، مالزی، سنگاپور، فیلیپین و تایلند تأسیس شد.

بانک ‌جهانی (World Bank)
۸ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۴

بانک ‌جهانی (World Bank)

بانک جهانی یک بانک معمولی نیست و از دو مؤسسه توسعه‌ای تشکیل شده است. بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) و کانون بین‌المللی توسعه (IDA).

اتحاديه‌ي عرب
۴ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۶

اتحاديه‌ي عرب

اعضاي اتحاديه عرب كه متشكل از ۲۲ كشور مي‏باشد از اين قرار است: مصر، عربستان سعودي، عراق، بحرین، اردن، کویت، لبنان، مغرب، عمان، فلسطین، قطر، الجزایر، کومور، جیبوتی، یمن، تونس، امارات متحده عربي، سومالی، سودان، لیبی، موریتانی و سوریه.

جریان‌های سیاسی انقلاب بحرین
۱۰ حمل ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۳۵

جریان‌های سیاسی انقلاب بحرین

مطلب ذیل تلاش دارد با دادن اشراف به خواننده از فضای سیاسی و اجتماعی حاکم بر کشور بحرین و عوامل مؤثر در شکل‌گیری جریان‌های سیاسی و اجتماعی این کشور به مهمترین جنبش‌ها و جریان‌های سیاسی معارض در بحرین بپردازد.

سازمان همکاری شانگهای
۱ جوزا ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۴۹

سازمان همکاری شانگهای

سازمان همکاری‌ شانگهای (SCO) در سال ۲۰۰۱ توسط سران روسیه، قزاقستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان بنیان گذاشته شد.

سازمان کنفرانس اسلامی
۱ جوزا ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۱۱

سازمان کنفرانس اسلامی

سازمان کنفرانس اسلامی با ۵۷ کشور عضو در چهار قاره جهان یکی از سازمان‌های بین‌المللی کنونی جهان به شمار می‌رود.

ناکامی جبهه عمل اسلامی اردن در تعیین دبیرکل جدید این حزب
۱۹ ثور ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۵۳

ناکامی جبهه عمل اسلامی اردن در تعیین دبیرکل جدید این حزب

جبهه عمل اسلامی که از احزاب مخالف دولت در اردن محسوب می شود در نشست روز شنبه (۱۸/۲/۱۳۸۹)خود نتوانست در خصوص تعیین دبیرکل جدید این حزب به توافق برسد.

آشنایی با جنبش‌های فلسطینی
۲۶ سنبله ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۵۸

آشنایی با جنبش‌های فلسطینی

در این مقاله زمینه‌های پیدایش احزاب فلسطینی، تأسیس و مؤسسان، اهداف و مواضع، و تشکیلات اداری آنها بررسی شده‌است.

لبنان و اسلام گرایان سنی
۱۲ قوس ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۰۷

لبنان و اسلام گرایان سنی

موضوع اسلام گرایان سنی در لبنان به بحثی جدی در میان خود اهل سنت به خصوص در نتیجه دو تحول کلیدی تبدیل شده است: نخست درگیری با «فتح الاسلام» که از سوی رئیس ارتش لبنان به ارتباط با القاعده متهم گردید و دوم رشد فزاینده القاعده در خاک لبنان. مجموعه این تحولات به این ترس دامن زده که مبادا افراطیون مذهبی لبنان ...

احزاب سیاسی و سازمان های اجتماعی ایران
۱ سنبله ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۳۴

احزاب سیاسی و سازمان های اجتماعی ایران

فهرست احزاب وتشکل های عضو خانه ی احزاب ایران

حزب‌الله لبنان
۱۹ جدی ۱۳۸۶ ساعت ۱۶:۲۹

حزب‌الله لبنان

هسته اولیه حزب الله و ساختار تشکیلاتی آن متشکل از شخصیت های مسلمان و...

جنبش حماس
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۴۲

جنبش حماس

جنبش «حماس» یک جنبش جهادی به معنای فراگیر کلمه و بخشی از فرآیند نهضت اسلامی است که معتقد است،‌ این نهضت، بهترین شیوه جهت آزاد سازی فلسطین از رود تا دریاست. « حماس» یک جنبش و جریان گسترده ی مردمی است که ریشه در آحاد مردم فلسطین و امت اسلامی دارد.

۱۲
نام و نام خانوادگی
ایمیل