نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
علامه سعید افغانی
۲ حوت ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۳۳

علامه سعید افغانی

محمد سعید در ده خیر آبـاد ، قـریه عمرزئی ولایت لغمـان در یک فامیل روحانی ، تصوفی و مدرس در سال « ۱۳۰۰ هجری شمسی » چشـم به جهـان گشـود .

وحید مژده
۲۶ جدی ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۳۶

وحید مژده

وحید مژده از کارشناسان شناخته شده ی مسائل سیاسی افغانستان است که زندگینامه اش از قول خودش به شرح زیر تدوین شده است:

عبدالهادی ارغندیوال
۹ جدی ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۰۹

عبدالهادی ارغندیوال

عبدالهادی ارغندی وال، در سال ۳۳۱ در منطقه ی ارغنده در پغمان دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۵۵ از دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل فارغ شد.

سیدمنصور نادری کیانی
۹ جدی ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۳۷

سیدمنصور نادری کیانی

سیدمنصور نادری در سال ۱۳۱۵ در یک خانواده روحانی اسماعیلی در دره ی کیان در ولایت بغلان چشم به جهان گشود.وی توسط پدرش که رهبر مذهـبی، شاعر و مؤلف ۵۴ جلد کتاب بود تعلیم داده شده و تربیت شد.

شفیقه نورزی
۳ قوس ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۱۱

شفیقه نورزی

خانم روشندل وفرهنگی هموطن ما، محترمه شفیقه نورزی، سند فراغت دانش کمپیوتر را از انستیتوت نابینایان عام المنفعه ونکوور، کانادا به درجه عالی بدست آوردند.

آیت الله نوراحمد تقدسی
۲ میزان ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۰۸

آیت الله نوراحمد تقدسی

پیام آفتاب: آیت الله تقدسی ازعلمای برجسته شیعه است که از سالیان درازی به این طرف در خدمت مکتب اهل البیت «ع» قرار داشته و به تدریس و تبلیغ معارف دینی مشغول است.

زندگینامه داکتر سید عسکر موسوی
۱۹ سنبله ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۰

زندگینامه داکتر سید عسکر موسوی

دکتر سید عسکر موسوی از روشنفکران فرهیخته و از فعالان سیاسی دهه ی پنجاه و شصت خورشیدی است که در روند شکل گیری جریان های سیاسی و فکری در افغانستان و بخصوص در میان جوانان شیعه، نقش مؤثری داشته است.

نورالله وثوق
۱۸ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۳

نورالله وثوق

نورالله وثوق در شهر باستانی هرات، غرب افغانستان امروزی دیده به جهان گشود و تحصیلات دبیرستانی خود را در آن شهر به پایان رساند.

امین الله خان لوگری
۱۸ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۲

امین الله خان لوگری

در تاریخ قرن ۱۸ و ۱۹ افغانسـتان تعداد مردان بزرگ که شـخصیت و کارنامه های درخشـان ایشـان طوری که شـاید و باید معرفی نشـده زیاد اسـت، از آن جمله یکی نایب امین الله خان لوگری اسـت

داکتر هدایت امین ارسلا
۸ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۳۴

داکتر هدایت امین ارسلا

دکتر هدایت امین ارسلا در ۱۲ جنوری سال ۱۹۴۲ در شهر کابل متولد شده است. وی بعد از تکمیل صنف دوازدهم در کابل، مدرک لیسانس و ماستری (فوق لیسانس) خود را در رشته اقتصاد از ایالات متحده امریکا اخذ نمود.

حامد کرزی
۳ اسد ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۵

حامد کرزی

حامد کَرزی که ادر حال حاضر رییس جمهور افغانستان است در ۲۴ دسامبر سال۱۹۷۵میلادی، در روستای کرز در نزدیکی قندهار متولد شد. پدرش عبدالاحمد کرزی از متنفذان قوم پوپلزی و معاون رییس پارلمان افغانستان در سال‌های دهه شصت میلادی بود.

داکتر احمد زی
۴ سرطان ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۲۹

داکتر احمد زی

دکتر اشرف غنی احمدزی یکی از تکنوکرات های مسلکی افغانستان است. وی پروفیسور انسان شناسی در دانشگاه جان هاپکنز در ایالات متحده امریکا بود.

داکتر عبدالله
۴ سرطان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۶

داکتر عبدالله

عبدالله عبدالله هلمندی فرزند غلام محی الدین زمریالی سناتور انتصابی از ولایت هلمند، در تاریخ پانزدهم میزان ۱۳۳۹ خورشیدی مطابق سال ۱۹۶۰ میلادی به دنیا آمده است

ملا عبدالسلام راکتی کاندیدای ریاست جمهوری
۲ سرطان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۵۰

ملا عبدالسلام راکتی کاندیدای ریاست جمهوری

ملا عبدالسلام راکتی فرزند حاجی منظر خان متولد سال ۱۳۳۶هـ ش ولسوالی نوبهار ولایت زابل، سکونت اصلی زابل ، در زندگینامه راکتی در پارلمان آمده است که وی تحصیلات دینی دارد.

داکتر فروزان «فنا»
۲ سرطان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۸

داکتر فروزان «فنا»

داکتر فروزان «فنا» بنت جنرال محمد شفیع هست و در یک خانواده روشنفکر و متدین در سال ۱۳۴۸ در شهر کابل دیده به جهان گشود.

سیدجلال کریم
۲ سرطان ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۸

سیدجلال کریم

سیدجلال کریم که بنام سید جلال نابغه شهرت دارد درسال ۱۳۴۸ درکابل متولد گردید. پدرش معلم بود وظیفه مقدس معلمی را دریکی از لیسه های عالی کابل بدوش داشت.

شهلا عطا
۳۱ جوزا ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۱۰

شهلا عطا

خانم شهلا عطا در سال ۱۳۴۶ خورشیدی در کابل تولد شده، ۱۴ پاس و معاون داکتر است. خانم شهلا عطا نماینده مردم کابل در پارلمان از تاریخ ۱۷ حوت کاندیداتوری خود را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری اعلان نموده بود.

عبداللطیف پدرام
۲۸ جوزا ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۵۲

عبداللطیف پدرام

عبداللطیف پدرام در یک روستای بنام درواز از توابع ولایت بدخشان به دنیا آمد. تحصیلات اولیه را در دبیرستانی در زادگاه خود به پایان رساند.

داکتر رمضان بشردوست
۲۸ جوزا ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۳۲

داکتر رمضان بشردوست

داکتر رمضان بشردوست فرزند محمد علی درسال ۱۳۴۰ در ولسوالی قره باغ غزنی چشم به جهان گشود، مکتب ابتدایی و متوسطه را در ولسوالی های قره باغ و مقر ولایت غزنی وشهر میمنه ولایت فاریاب به پایان رسانید.

دكتر حبیب منگل
۲۸ جوزا ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۲۷

دكتر حبیب منگل

داکترحبیب منگل فرزند مرحوم ببرک خان منگل در سال ۱۳۲۷هجری- شمسی در قریه ء ستر کوټ ولسوالی کلندر منگل ولایت خوست دریک خانواده ء ترقی خواه و با نفوذ قومی به دنیا امده است .

نام و نام خانوادگی
ایمیل