نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
لیست احزاب سیاسی ثبت شده در وزارت عدلیه + گرایش فکری، آدرس و شماره تلفن
۲۶ سنبله ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴

لیست احزاب سیاسی ثبت شده در وزارت عدلیه + گرایش فکری، آدرس و شماره تلفن

احزاب سیاسی از ارکان جوامع دموکراتیک هستند. آن‌ها به نوعی رابط میان مردم و دولت و به نوعی دیگر نماینده قشرها و تفکرات مختلف در نظام سیاسی یک کشور محسوب می‌شوند.

حزب آزادگان افغانستان
۱ ثور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۵

حزب آزادگان افغانستان

حزب آزادگان افغانستان، یک حزب سکولار است که اکثر اعضای شورای مرکزی آن دارای سابقۀ سیاسی و ایدئولوژیک کمونیستی و چپی هستند.

۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۴۱

حزب صلح ملی اسلامی اقوام افغانستان

حزب صلح ملی اسلامی اقوام افغانستان توسط آقای عبدالقاهر شریعتی، از فرماندهان محاذ ملی اسلامی افغانستان و مسؤول شورای ولایتی این حزب در ولایت لغمان در دوران جهاد ، تأسیس شده است.

۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۵۰

حزب رفاه ملی

محتوا و شیوهٔ نگارش مرامنامه و اساسنامهٔ این حزب در مقایسه با سایر احزاب تازه تأسیس، انعکاس دهندهٔ با سوادی نویسنگان آن می‌باشد.

۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۵۶

حزب مردم افغانستان

حزب مردم افغانستان توسط آقای احمد شاه اثر، تأسیس و ثبت شده است.....

جمعیت اسلامی افغانستان
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۱۰:۴۹

جمعیت اسلامی افغانستان

حزب کمونیست ( مائوئیست) افغانستان، در کنگره ی وحدت جنبش کمونیستی (مارکسیستی _ لنینیستی _ مائوئیستی) افغانستان، در اول می ۲۰۰۴ (= ۱۱/۲/۸۳ ) در اروپا اعلام موجودیت کرد و....

حزب مترقی دموکرات افغانستان
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۴۷

حزب مترقی دموکرات افغانستان

حزب مترقی دموکرات افغانستان، به ریاست آقای محمد ولی آریا ، ثبت شده است و.....

حزب محاذ ملی اسلامی افغانستان
۱۴ قوس ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۴۹

حزب محاذ ملی اسلامی افغانستان

حزب محاذ ملی اسلامی افغانستان که عنوان اصلی آن «محاذ ملی اسلامی افغانستان» است در مورخهٔ ۱۲/۱۲/۱۳۵۷، توسط پیر سید احمد گیلانی رهبر فرقهٔ قادری، یکی از فرق تصوف، در پاکستان تأسیس شد.

«جبهۀ نجات افغانستان» اعلام موجودیت کرد
۱۰ ثور ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۸

«جبهۀ نجات افغانستان» اعلام موجودیت کرد

جبهه نجات افغانستان، مخالفت خود را با ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان و امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن اعلام کرد.

سازمان‌دموكراتيك زنان‌افغانستان
۸ اسد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۵

سازمان‌دموكراتيك زنان‌افغانستان

سازمان دموكراتيك زنان افغانستان در ماه جوزا ۱۳۴۴ توسط حزب دموكراتيك خلق به رهبري دكتر آناهيتا راتب‏زاد تأسيس شد، اما نخستين كنفرانس سرتاسري آن به تاريخ ۷ قوس ۱۳۵۹در كابل برگزار شد.

عصری برای عدالت
۳ جدی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۵

عصری برای عدالت

این حقیقت را ما در نوشته‏های این گروه نیز به خوبی و روشنی ملاحظه می‏کنیم که قطع نظر از یک ستیز خطرناک در برابر مذهب و بنیادها و ارزش‏های مذهبی، تفرقه اجتماعی مهلکی را پی ریخته، آن را دامن می‏زنند. و در این راه آن قدر پیش می‏روند که اشتباهات «موضعی فردی» اشخاص بعضی از اقوام را به صورت «جریان تاریخی» ...

عبدالرشید جلیلی
۱۵ میزان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۹

حزب وحدت ملی افغانستان

اصطلاحاتی چون دموکراتیک، جبههٔ وسیع ملی، پلاتفورم سیاسی و … که در مرامنامه و اساسنامهٔ حزب وحدت ملی به کار رفته اصطلاحاتی هستند که نیروهای چپ کمونیستی بیشتر از آن استفاده می‌کنند و این نشان دهندهٔ آن است که رهبری این حزب هنوز به اندیشه‌های چپ و کمونیستی گرایش دارد.

نام و نام خانوادگی
ایمیل